top of page
Independence Day Fireworks

דרישות יסוד:

 מערך הסעת המונים בשבת

ועל בסיס הרחבת מערך קוי האוטובוס ״נעים בסופ״שׁ״ והפעלת הרכבת הקלה באזורים החילוניים

קרא עוד

איסור הפרדה מגדרית

במרחב הציבורי ובמוסדות ציבור.

איסור פעילות מסיונרית

איסור פעילות מסיונרית בקרבת מוסדות חינוך ושידול קטינים לחזרה בתשובה

הסדרת קבורה אזרחית

בתחומי הרשות המקומית

התחייבות להגנה על אורח החיים הפרטי הדתי  ועל מקומות התפילה

תוך שמירת נייטרליות המרחב הציבורי.

אכיפת החוק והסדר 

הרחבת סמכויות פיקוח ושיטור מקומי בהתאם לערכים הליברליים ויצירת מסגרות עצמאיות ליישוב סיכסוכים בין הרשות לתושב 

קרא עוד

  (תל״ל) תכניות לימודים ליברליות

מדעים, אוריינות טכנולוגית, זהות יהודית יישראלית, אתיקה, חשיבה

ביקורתית, פילוסופיה פוליטית, לימודי אבולוציה, וכיו״ב.

קרא עוד

הפעלת מסחר ומקומות בילוי בשבת

לרבות שימוש בסמכויות מקומיות לאפשר זאת ככל הניתן והקמת

קרן משותפת לפיצוי עסקים שנקנסו בשל פעילות בשבת
קרא עוד

ביטול מגבלת הכשרות

במוסדות ציבור הנתמכים במלואם ע״י הרשות המקומית

תעודת נישואין מקומית

רישום זוגיות על בסיס תצהיר, אשר ישמש את כלל יחידות העירייה בהענקת שירותיהן.

צמצום ופיקוח הדוק על הקצאת רבנים לישיבות

ועל בסיס הרחבת מערך קוי האוטובוס ״נעים בסופ״שׁ״ והפעלת הרכבת הקלה באזורים החילוניים

קרא עוד

ייצוג הולם

ייצוג הולם של נשים, מיעוטים, להט״ב ובעלי צרכים מיוחדים במוסדות העירייה בדירקטוריונים של חברות עירוניות ובוועדה המקומית לתכנון ובנייה

בריתערים היא תנועה הפועלת להתאגדות הערים והרשויות הליברליות בישראל. הברית תפעל לשיתוף בשמירה על הצביון הליברלי של הרשויות החברות בה ותפעל לבניית כח חברתי, כלכלי ופוליטי משמעותי ומרחב ציבורי דמוקרטי וליברלי בנושאי חינוך, חופש מדת, כלכלה, תרבות ועוד.

מרחב ציבורי:
שמירה על מרחב ציבורי ליברלי מוגן ״חייה ותן לחיות״

חינוך:

חינוך ותרבות ליברלים שאינם תלויים בשילטון המרכזי

דת:

חופש דת  וחופש מדת

כלכלה:

כח כלכלי חברתי עוצמתי במודל הדומה לאיחוד האירופי

תרבות:

תרבות עצמאית ופלורליסטית ללא מעורבות פוליטית

המטרה של בריתערים: הקמת מערך כוח שיפעל לביזור סמכויות השלטון ולהקמת מרחב חיים ליברליים מוגן מפני שרירות רוב מזדמן.

הדרך: לאגד כמה שיותר ערים ורשויות ליברליות לתוך בריתערים שתפעל כמרכז כח מול הממשלה, תייצר שיתופי פעולה ושיתופי מידע בין הרשויות.

דוגמא: פרוייקט נעים בסופ"ש. מיזם תחבורה ציבורית הפועל בסופי שבוע. המיזם הוקם כשיתוף פעולה של עשר רשויות מקומיות ומספק פתרון תחבורתי במקום שהממשלה לא הסכימה לפעול. בריתערים תייצר מיזמים דומים בכל תחומי החיים כדי לשמור על אורח חיים ליברלי. כוחנו באחדותנו!

Happy Boy

בריתערים
התקווה הליברלית

אוטונומיה? הפרדות? ישראל ויהודה?

בריתערים:

 

היא הפתרון המעשי, החיובי והציוני לשמירה על המחנה הליברלי כבר ממחר בבוקר!

 

יכולה לקום מייד לאחר הבחירות המוניצפאליות שייערכו ב31 באוקטובר, 2023. 

לא דורשת שינויי חקיקה מהותיים, ויכולה להסתמך על התשתית החוקית הקיימת במדינה.

תוכל להגן על הערכים הליברליים של תושביה באופן מיידי עם הקמתה. כוחנו באחדותנו מעולם לא היה נכון יותר.

בריתערים

ברית של תקווה!

בואו לייצר
איתנו תקווה

הצטרפו לבריתערים כדי לחבר את המחנה הליברלי,
לשלב כוחות ולייצר כח ליברלי עוצמתי כבר ממחר בבוקר!

All Hands In

מועמדים.ות

הצטרפו לבריתערים כדי לחבר את הרשות/העיר שלכם.ן לברית ולייצר כח ליברלי עוצמתי כבר ממחר בבוקר!

בריתערים נותנת לך את התמיכה המיקצועית,
את החיבור לרשויות אחרות ואת הההגנה
והכח לעמוד מול השלטון המרכזי ומול גורמים אנטי-ליברליים בתוך העיר/רשות שלך.

בואו ללמוד איך ברית ערים עוזרת לכם אחרי הבחירות

הצטרפו לברית ערים כשגרירים

+

 

תושבים.ות

הצטרפו לבריתערים כדי לחבר את המחנה הליברלי, לשלב כוחות ולייצר כח ליברלי עוצמתי כבר ממחר בבוקר!

בריתערים נותנת לך את ההגנה והכח לעמוד מול השלטון המרכזי ומול גורמים אנטי-ליברליים בתוך העיר/רשות שלכם. במקום לעמוד לבד מול מערכות השלטון, בבריתערים את.ה חלק מכח ליברלי עוצמתי!

בואו לתמוך בברית ערים

בואו להיות שגרירים של ברית ערים

+

 • איך זה עובד?
  ברית ערים היא שיתוף הפעולה בין הרשויות המקומיות הליברליות כדי לשמור על הערכים הליברלים של התושבים בהן. היא פתוחה לכל עיר ורשות מקומית שתרצה להצטרף וגם לאזרחים מערים אחרות ששואפים להיות חלק מהברית.
 • האם יש לזה תקדים בעולם?
  בודאי! ברוב מדינות העולם המערבי קיים ביזור סמכויות משמעותי מן הממשלה המרכזית אל רשויות מקומיות ואזוריות. ארה"ב בנויה כולה על ברית פדרלית בין מדינות ריבוניות, המאוחדות יחדיו תחת מימשל מרכזי. כך גם במדינות מערביות שונות באירופה בתצורות רבות ושונות. האיחוד האירופי עצמו אימץ את המודל המבזר והמאחד וכך הגביר מאד את עוצמתן הכלכלית והפוליטית של המדינות השונות. כיום נמצאת מדינת ישראל במקום האחרון ממש בין מדינות ה-oecd במדד הביזור של השלטון. אנו קוראים ליישר קו עם רוב המדינות המצליחות והמתוקנות בעולם המערבי.
 • גם העיר שלי יכולה להצטרף?
  כמובן. כל עיר וכל רשות מקומית מוזמנת להצטרף. נדרשת החלטה של ראש הראשות ואישור של המועצה. כמובן שלחץ ציבורי של התושבים הוא זה שיגרום לראשי הערים ולחברי המועצה לבחור בהצטרפות לברית.
 • מה תתן לי הברית?
  הברית פועלת על פי אמנה שהיא קוד אתי של ערכים ליברלים, חירות, שוויון, השתתפות תושבים, והיא מבטיחה שלפחות המרחב העירוני שנשלט על ידי הרשות העירונית ינוהל על פי ערכים של נאורות, ליברליות, סבירות. חופשי מכפיה דתית, נאמן לכבוד האדם וחירותו. כאשר העיר או הרשות שלך תצטרף לבריתערים היא תקבל הגנה וכח משמעותיים בנושאים הבאים: דת, חינוך, כלכלה ומרחב ציבורי (דחכ״מ). #דת: חופש דת ומסורת. חופש מדת וממסורת #חינוך: חינוך ותרבות ליברלים שאינם תלויים בשילטון המרכזי #כלכלה: כח כלכלי חברתי עוצמתי בדומה לאיחוד האירופי #מרחב ציבורי: שמירה על מרחב ציבורי ליברלי ״חיה ותן לחיות״ ברית ערים הינה ברית בין הערים והרשויות המקומיות הליברליות ברחבי הארץ שמטרתה הקמת מרחב חיים ליברלי, אשר בטווח הקצר תקדם שיתופי פעולה בין רשויות מקומיות ליברליות, ובטווח הארוך תקדם חזון להקמת דרג ביניים ממשלי, בין הממשל המקומי לממשל המרכזי, עבור אשכולות שונים של החברה הישראלית, שאחד מהם יהיה אשכול ליברלי חילוני. כמו כן, הברית תקדם אג'נדה ליברלית דמוקרטית בתחומים שונים, ביניהם פעולה משותפת אל מול הממשלה; חינוך; תחבורה ; מסחר; תרבות; מעמד אישי ודת; ייצוג הולם וחוק וסדר, והכל בהתאם לאמנת ברית הערים הליברליות.
 • איך אני יכול לעזור?
  להפעיל לחץ על ראש העיר, על חברי המועצה להצטרף לברית. להצביע בבחירות הקרובות רק למי שמבטיח (ואת מאמינה לו) שיצטרף לברית, רק למי שהצטרף לאמנה של ברית ערים. לחתום באופן אישי על האמנה, ולהצטרף באופן אישי לתנועה של ברית ערים.
 • זה מעשי?
  מעשי ביותר ומוכן לפעולה מחר בבוקר. הערים והרשויות שיצטרפו לברית יפעלו בהתאם לסמכויות הרבות שיש היום לשלטון המקומי בתחומים שבאחריותו, למשל חינוך, עסקים, רישוי, פיקוח עירוני, מרחב ציבורי, פארקים, תרבות, ספורט ועוד. כל אלה ינוהלו לפי ערכים ליברלים ובשיתוף פעולה עם ערים דומות.
 • תושבות וירטואלית
  אנחנו לא מפקירים אף אחד בשטח. גם אזרחים ותושבים ליברלים בערים שאינן חלק מהברית יכולים להצטרף לברית ערים באמצעות תושבות וירטואלית, לשלם דמי חבר, להנות באופן חלקי מהשירותים של הערים והישובים החברים בברית, ככל שאלה ניתנים מרחוק, או כאשר התושב מגיע אלינו. ברית ערים היא הבית של כל אזרח ותושב ליברלי, יהיה מקום מושבו אשר יהיה.
 • ברית ערים היא אוטונומיה?
  זו לא אוטונומיה והיא אינה נפרדת ממדינת ישראל שלנו. אנו יוצרים מרחב ציבורי ליברלי בערים החופשיות שרוצות להגן על אורח החיים הליברלי והחופשי של התושבים שלהן. כולנו נשארים אזרחים נאמנים במדינת ישראל, משרתים בצבא ומשלמים מיסים, גם לממשלה שלא בחרנו. אבל עם רצועת הגנה של שלטון מקומי שכן בחרנו, שיגן עלינו. יש כמובן חופש תנועה מלא בין כל הערים והישובים, אפשר לעבור דירה, לעבוד בעיר אחרת. אורח החיים הישראלי לא משתנה.
 • נישואים אזרחיים
  ברית ערים תפעיל רישום ציבורי משותף של זוגות ידועים בציבור ונשואים, בכל דרך שהם בחרו בה, ותעניק להם את מלוא הזכויות, לרבות לזוגות להט"בים, ויוצאי רוסיה ואתיופיה שאינם מוכרים ברבנות.
 • קבורה חילונית
  ברית ערים תרחיב את היקף הקבורה החילונית בכל הישובים החברים בברית, ותעניק את זה כשירות לתושביה שאינם מעוניינים להיקבר בחברה קדישא.
 • אבי מעוז / הומופוביה
  ברית ערים תמנע כניסה של תכנים הומופובים או מיסיונרים דתיים ואחרים, שאינם מקובלים על תושבי הברית, ועומדים בניגוד לערכי הנאורות והליברליות שלנו. גם במחיר של עימות עם השלטון המרכזי, כמו שהיה במינוי של אבי מעוז במשרד החינוך.
 • זכויות להט"ב
  ברית ערים היא מרחב מוגן ובטוח לקהילה הלהט"בית, ותשמור על שוויון זכויות מלא וגמור לזוגות להטבים, בכל התחומים העירוניים, לרבות בולטות במרחב הציבורי, קיום מצעדי גאווה, ואירועי תרבות מתאימים.
 • הפרדת דת מהרשות
  הברית תשאף לממש הפרדה ככל הניתן בין הממשל והרשות לבין הדת והמצפון של תושביה, תוך כיבוד חופש הדת והמצפון באופן מלא במתחמים פרטיים וקהילתיים, אך ללא כפייה דתית, וללא מימון ציבורי של מטרות דתיות כלשהן. המרחב הציבורי יהיה חילוני לחלוטין.
 • אמנה ליברלית
  בריתערים פועלת בהתאם לאמנה ליברלית ברורה ופשוטה שניסח ד"ר יובל קרניאל, שמהווה את הבסיס לערכים של התושבים: חירות, שוויון, כבוד האדם. האמנה היא המצפן האתי והערכי של הברית, הערים חתומות עליה וכל אזרח ותושב מוזמן להצטרף ולחתום עליה. כאן. לצפייה באמנה
 • תחב"ץ בשבת
  תחבורה ציבורית בכל ימי השבוע ובחגים היא זכות יסוד של תושבים, וצורך חיוני של מי שאין בבעלותו רכב פרטי. בריתערים תשאף להרחיב את התחבורה הציבורית למלא את צרכי הציבור הזקוק לכך. ברית ערים תרחיב את המערכות הקיימות של נעים בסופ"ש לכל הישובים החברים בברית, ובהסכמת הערים גם לישובים שעדיין לא חברים בברית.
 • פורום 15
  ברית ערים תפעל בשיתוף פעולה עם מרכז השלטון המקומי, עם כל הרשויות המקומיות, עם פורום ה 15, עם כל שיתוף פעולה בין רשויות, עם האשכולות השונים, לכולם יש מקום. הברית שלנו היא על בסיס ערכי, ויהיו בו ערים ורשויות מכל הפורומים.…
 • מי עומד מאחוריכם? מי מממן אתכם?
  אף אחד. אנחנו קבוצה עצמאית של אזרחים שאכפת להם, ללא תמיכה של גורם כלשהו. כל הפעילות שלנו היא בהתנדבות ומבוססת על תרומות שלנו ושל מי שמאמין בדרכנו. מוזמנים להצטרף!
 • האם אתם מפלגה פוליטית?
  לא. אנחנו מקדמים רעיון ומאמינים שיימצאו הפעילים הפוליטיים, הסיעות, המועמדים והאנשים שיקחו אותו גם לזירה הפוליטית, בעיקר בזמן הקרוב, בבחירות לרשויות המקומיות, שיכריעו במידה רבה את איכות החיים שלנו כאן. בקבוצת הווטסאפ שלנו, ובין התומכים, יש גם פעילים מקומיים שיתמודדו בבחירות הקרובות לרשויות המקומיות. כולם מוזמנים! הפעילות שלנו היא פתוחה לכל תומך ושקופה לחלוטין.
Business Meeting

:הכח שלנו

עוצמה חברתית, כלכלית וליברלית

בריתערים תהווה כח כלכלי וחברתי משמעותי בציבוריות הישראלית:

 • מעל 3 מיליון תושבים (כ־40% מאוכלוסיית ישראל)

 • אחראי על למעלה מ־70% מהתמ"ג של ישראל

 • מכניס למעלה מ-90% מתשלומי החובה לקופת המדינה.

כח חברתי - כלכלי כזה יאפשר שימור, הגנה וביצור של הערכים הליברליים הן מול השלטון המרכזי והן מול גורמים אנטי ליברליים בתוך הרשויות.

האמנה שלנו

הרשויות והערים החברות בברית ערים יתחייבו לאמנת הברית.

 1. הבחירות הקרובות לרשויות המקומיות חשובות לא רק לעתידו של הישוב אלא לדמותה של החברה הישראלית ועתידה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אנו נפעל במטרה להבטיח את יישום הערכים האלה לטובת התושבים בכל תחומי החיים ברשות.

 2. נשמור על אורח החיים החופשי של התושבים ברשות המקומית. נאפשר את השגשוג והפריחה של הרשות ושל תושביה, ללא הבדל דת, גזע, מין, מוצא, זהות מגדרית או נטייה מינית. נכבד כל תושב ואדם באשר הוא אדם. לא נאפשר אפליה מכל סוג שהוא.

 3. נשמור על שוויון מגדרי מלא, לא תהיה הדרה של נשים במרחב הציבורי ונפעל להגשים ייצוג הולם בכל מוסדות וגופי הרשות. לא תהיה פגיעה ואפליה של מיעוטים, ערבים, עובדים זרים ושל תושבים אחרים שאינם יהודים.

 4.  נבטיח חופש דת וחופש מדת, ללא כפיה דתית. נספק שירותי דת רק לאלה המבקשים זאת. התושבים יהיו זכאים למרשם עירוני של זוגיות, לקבורה חילונית, ולשירותי קהילה חופשיים מכפיה, הדרה והדתה.

 5.  נבטיח חינוך הומניסטי, ליברלי ופלורליסטי, ברוח ערכי מגילת העצמאות, הנאורות וההשכלה המודרנית. לא תהיה הדתה בתכני הלימוד, ולא כפייה של תכנים שיש בהם גזענות, אפליה, או העדפה של בני דת אחת על חברתה. לא נאפשר מוסדות חינוך ללא לימודי ליבה ואזרחות דמוקרטית.

 6. נפעל להקצות שטחים לטובת מבני ציבור באופן שוויוני לפי צרכי התושבים כולם, ולא נקצה שטחים לטובת הדרה, אפליה או העדפה של מגזר אחד על פני האחר.

 7. נאפשר פתיחה של מרכזי תרבות, מוסדות ציבור, מרכזי קהילה, עסקים ובתי מסחר בכל ימות השבוע, לטובת התושבים כולם, תוך כבוד לזכויות העובדים לימי מנוחה לפי בחירתם. נאפשר ונתמוך בתחבורה ציבורית בשבתות ובחגים.

 8. נפעל על מנת לחזק את הפיקוח והשיטור העירוני ברוח ערכי החירות, השוויון, וכבוד האדם.

 9. נשתף פעולה עם רשויות ליברליות דומות, החתומות על אמנה זו, כדי להקים מוסדות משותפים, ולבצע פעולות משותפות בתחומי התחבורה, התשתיות, התרבות והחינוך, שיהיו לטובת כלל הציבור. נפעל כדי לבזר ולהרחיב את הסמכויות המקומיות, לטובת התושבים.

בריתערים. 
התקווה הליברלית!

הצטרפו לקבוצות השקטות

bottom of page