top of page

גייל שורש

רמת השרון

חופשי בעירנו

גייל שורש היא עורכת דין, בעלת תואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית (LL.M) עם התמחות במשפט ציבורי ומגדר, מומחית לאחריות מגדרית ובכירה לשעבר במוסד (מקבילה לאל"מ).

גייל התמחתה במשפטים במחלקת הבג"צים, בפרקליטות המדינה ובלשכה המשפטית של הכנסת. בשירותה ארוך השנים במוסד מילאה תפקידי שטח בחו"ל, חלקם כאישה ראשונה ותפקידי מטה בכירים בארץ.

בשנים האחרונות נלחמת לייצוג שוויוני של נשים במוקדי קבלת החלטות ועיצוב מדיניות במגזר הציבורי והעסקי בישראל והייתה חברת הוועד המנהל של "פורום דבורה – נשים במדיניות חוץ וביטחון לאומי" בו היא פעילה.

גייל שורש
City Square

 אני בעד בריתערים

הצטרפתי לבריתערים כדי לשתף פעולה עם מנהיגות ומנהיגים בשלטון המקומי ולהכפיל את כוחנו להילחם על הערכים שלנו.  אני מאמינה – ועושה! אני מאמינה שהשלטון המקומי הוא אחד מקווי ההגנה האחרונים של הדמוקרטיה. אני מאמינה בזכות שלנו לחיות ברמת שרון חילונית, פלורליסטית ושוויונית – ואלחם על כך בכל החזיתות, בחינוך, במרחב הציבורי, בקהילה ובהקצאת משאבים. אני מאמינה בניקיון כפים ומנהל תקין – כי אין דרך אחרת. אני מאמינה שאפשר להצליח – ואנחנו נצליח!

אני גייל שורש מודיע.ה בזאת כי אני מקבל.ת את ערכי אמנת בריתערים ומתחייב.ת לפעול לאורם ולקידומם. לא נוותר על דמוקרטיה - למעננו ולמען עתיד ילדינו!

פעילות ציבורית

כלוחמת ופעילת מחאה, גייל זיהתה שהשלטון המקומי הוא אחד מקווי ההגנה האחרונים של הדמוקרטיה והחליטה להתמודד על ראשות עיריית רמת השרון כדי לשמור על הצביון הליברלי של העיר בה היא מתגוררת עם משפחתה למעלה מ – 20 שנה.

כמתמחה בלשכה המשפטית של הכנסת, הכינה לקריאה טרומית את הצעת החוק למניעת הטרדה מינית התשנ"ח – 1998.

כאשת מבצעים במוסד, פעלה מחוץ לגבולות המדינה ותוך סיכון אישי, להגנה על ביטחונה וחוסנה של מדינת ישראל.

כמפקדת בכירה במטה, ניהלה את התכנון האסטרטגי ואת התכנון והבקרה של תוכנית העבודה הארגונית. כראש מטה מבצעי-תפעולי הייתה אחראית על תכנון, ניהול ובקרה של תוכניות עבודה מורכבות במגוון נושאים (בכלל זה לוגיסטיקה, טכנולוגיה, מרכז שליטה ובקרה, אמל"ח, בטחון, תפעול), תקציב של מאות מיליוני שקלים וניהול מנהלים, צוותים ועובדים.
לאחר פרישתה מהמוסד, גייל פיתחה את מודל האחריות המגדרית – אינטגרציה חדשנית בין שוויון מגדרי לאחריות תאגידית.

כמומחית היחידה בישראל לנושא זה, היא כותבת חוות דעת (הרשות לני"ע, בנק ישראל, צה"ל), הצעות חוק, מסמכים משפטיים, מאמרים וטורי דעה, מקדמת את הנושא בוועדות הכנסת (הועדה לקידום מעמד האישה, הועדה לביטחון פנים, ועדת החוץ והביטחון) ומרצה על אחריות מגדרית בפורומים שונים (הכנסת, כנס ראשון לציון לאחריות מגדרית).

עו"ד גייל שורש מייעצת לארגונים וחברות מובילים בישראל (בית הספר לטיסה של חיל האויר, בנק הפועלים, רשות שדות התעופה), הייתה בין המועמדות הסופיות לתפקיד מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, הובילה את הקמת המיזם "לוקחות במה" באוניברסיטה העברית וחברה ב"נבחרת הדירקטורים" 2022.

בשנים האחרונות גייל הובילה מספר מאבקים ציבוריים למימוש האחריות המגדרית, ביניהם, ייצוג נשים בקבינט הקורונה ובמוקדי קבלת החלטות ועיצוב מדיניות בצה"ל ומניעת המינוי של אבי בן-שמחון ליו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, והייתה שותפה לרבים אחרים ביניהם, הטיפול ב"פרשת הסוהרות", תקציב מגדרי, בג"צ "הסיירות", בג"צ "הטנקיסטיות" וייצוג חסר של נשים בוועדות הכנסת.

המציאות המטרידה השוררת כיום בישראל והמאמצים להחלשת השלטון המקומי ולהשלטת אג'נדות שמרניות, הובילו את גייל להבנה שהשלטון המקומי הוא אחד מקווי ההגנה האחרונים של הדמוקרטיה ולהחלטה להתמודד על ראשות עיריית רמת השרון.

גייל שורש תלחם על הזכות לחיות את חיינו בעיר יהודית ודמוקרטית, לשמר את אורח חיים חילוני, שוויוני וחופשי מכפיה במרחב הציבורי, להעניק לידינו חינוך הומניסטי, ליברלי ופלורליסטי ברוח ערכי מגילת העצמאות, להקצות משאבים ללא  הדרה, העדפה או אפליה ותשתף פעולה עם ערים ליברליות אחרות כדי להשיג מטרות אלה.

גייל שורש

גייל שורש

bottom of page