top of page

מיטל להבי

תל אביב-יפו

חוזה חדש מרצ הירוקה

יו"ר סיעת מרצ וסגנית ראש עיריית תל אביב-יפו לתחבורה, בטיחות בדרכים וקהילה גאה. חברה בוועדה המקומית לתכנון ובניה ובהנהלת העיר

מיטל להבי
City Square

 אני בעד בריתערים

אני בעד בריתערים כדרך לחיבור ערכי ומעשי של נבחרי ציבור מקומיים שלא רק באמצעות איגוד ערים, אשכול רשויות ופורומים. כמי שיזמה והובילה את הנעים בסופ"ש, אני יודעת שניתן וצריך לייצר שיתופי פעולה חוצי ערים כדי להנחיל תפיסה ועשייה לברלית ובפרט אל מול ממשלה שמרנית שחותרת למדינת הלכה.

אני מיטל להבי מודיע.ה בזאת כי אני מקבל.ת את ערכי אמנת בריתערים ומתחייב.ת לפעול לאורם ולקידומם. לא נוותר על דמוקרטיה - למעננו ולמען עתיד ילדינו!

פעילות ציבורית

להבי הגיעה מהשטח והתחילה כאמא מעורבת, בגן ובביה"ס, בשכונה ובגינה עד שהבינה שכדי להשפיע על המציאות צריך להגיע לזירה הפוליטית. היא החלה דרכה כיו"ר ועד שכונה וכיהנה בהתנדבות כמזכירת שוק הכרמל, פעילה סביבתית מאז 1997 וממייסדי הפורום הירוק של תושבי ת"א-יפו. נבחרה למועצה לראשונה בשנת 2003, זוכת פרס הגלובוס הירוק לאישיות סביבתית (2016) וחברה בצוות משבר האקלים של בית הנשיא (2023). בשנת 2014 נבחרה ליו"ר הפורום המוניציפלי ומאז פועלת בראייה כלל עירונית לקידום ערכים של שוויון זכויות והעצמת קהילות מוחלשות, כמו גם שיפור איכות החיים, הבריאות והסביבה.

2003-2008 כיו"ר הועדה לאיכות הסביבה פעלה בעיקר כדי להחליש את 'האויב השקט' של זיהום האוויר, שמביא למותם של 2500 בני אדם מדי שנה והובילה את המעבר של תחנת הכוח רידינג - ממזוט לגז. הקימה 6.5 דונם פארק ציבורי (2011), 7 דונם פארק קריית ספר (2012), הובילה מהלכים לשימור ריאות ירוקות ברחבי העיר, להקמת קרן לשימור מבנים ורכישת קרקעות ועוד..

2008-2013 – כמחזיקת תיק החינוך ובתחום הגיל הרך, הביאה להסדרת תחום החינוך לגיל הרך כולל יזמה תכנית רב שנתית להקמת 12 מעונות יום, קידמה סבסוד עשרות משפחתונים לתושבי העיר, הביאה להקמת "בית אלבר" לדיור בר-השגה למפעילות משפחתונים, יזמה הוזלת תעריפי ארנונה בגנים פרטיים, הובילה וקידמה תכנון 200 גני ילדים בהמשך לדו"ח טרכנטנברג, יוזמת תכנית "בתיאבון" להזנת ילדים, קשישים וסטודנטים, שותפה להסדרת מערך החינוך והטיפול בילדי מהגרים, הגדלת שטחי גני ילדים לרבות תב"ע להסדרה 4053, הפחתת היטלי השבחה לגני ילדים, הסבת והסמכה של גני ילדים ירוקים, הגדירה מדדים לתכנון חצרות גני ילדים ותקצובם (לראשונה ב-2011), הביאה לתקצוב שדרוג חצרות גנים בהיקף של 5 מיליון ₪ בשנה והייתה המנוע הנחוש שהוביל להקמת בית ספר וגנים בשכונת פלורנטין   

מאז 2014 מכהנת כסגנית ראש העירייה לתחבורה והיא יזמה את חזון השינוי בדרך ומובילה ליישומו. היא הקימה ועומדת בראש הפורום מטרופולין בתנועה שמאחד את סגני ראשי הערים ומחזיקי תיקי התחבורה במרכז ובשפלה שמקדם יוזמות משותפות בתחום ומשתתפת באופן קבוע בישיבות הכנסת בנוגע לתחבורה.  מיטל קידמה יוזמות להעלאת הבטיחות בהליכה בטוחה לבית הספר, בחיוב לימודי תאוריה ורכיבה מעשית בתיכונים, במתן היתר לרכיבת אופנועים בנת"צים ובדרישה שהביאה למתן סמכויות לפיקוח על רכיבה במדרכות לפקחי העירייה. היא יזמה את תוכנית אגן-האיילון לשדרוג תחנות הרכבת בעיר והקישור במייל האחרון, היא הובילה את תוכנית המסופים ממטרד למשאב והביאה לקידום תמ"א ארצית למסופים כמו גם לשדרוג המסופים ברחבי העיר כולל הקמת עמדות טעינה לטובת המעבר לאוטובוסים חשמליים ולא מזהמים. היא אחת מיוזמות "אקו תלוש"- הגעה ירוקה לעבודה שפועלת לשינוי מערכת השכר בישראל כדי לאפשר לעובדים לוותר על  רכב ולשמור על המשכורת (המרה של אחזקת רכב בקצובת נסיעה). מקדמת כניסה של טכנולוגיות וחדשנות לעיר לטובת ניהול חכם של התחבורה, בינה מלאכותית ברמזורים ואכיפה אלקטרונית על עבירות.. היא הובילה לסלילתם עשרות ק"מ של שבילי אופניים ונת"צים, ממובילות המאבק לרב-קו לחסרי  מעמד ולמען זכותם להתנייד לרכב כחוק, יוזמת "הציר הירוק" לחיבור חוף הים מאזור יפו ועד פארק אריאל שרון ('ציר קדרון'), מובילת חיבורם של מספר צירים אסטרטגיים ושל הטבעת המטרופולינית, הייתה הראשונה בעולם (!) לקבוע מדד לרחובות בני קיימא. להבי  היא היוזמת והמובילה של פרויקט הנעים בסופ"ש, מיזם התחבורה המטרופוליני לו שותפות 10 רשויות שמפעילות 10 קווי תחבורה חינמיים לתושבים בשבתות ובחגים. 

להבי פעילה גם למען שוויון חברתי וביחד עם חברי סיעת מרצ פעלה להגדלת תקציבי תרבות למגזר הערבי, להעדפה מתקנת בגיוס עובדים מהחברה הערבית, להנצחת אישים  בקריאת שמות לרחובות ביפו ולוקחת חלק במאבק נגד אלימות נשים. בנוסף פועלת להגדלת מצאי הדיור בר השגה ברחבי העיר, לדיור מסובסד לאנשי מקצועות נחוצים (רפואה, הוראה ומטפלות), שותפה בהקמת בתי כנסת לקהילות מתקדמות, פעלה להקצאת משאבי תכנון, שימור ושדרוג של שוק הכרמל
הייתה שותפה עם חברי סיעת מרצ להגדלת התמיכות בארגוני הגאווה, להקמת 'בית הדרור' והמרכז הגאה ועשתה היסטוריה כאשר הביאה להזזת מצעד הגאווה לערב חמישי ולחזרתו לטיילת החוף.

052-3293184

מיטל להבי

מיטל להבי

bottom of page